[plug-misc] Fete de la Musique 2004 (Final Schedule)

Top Page

Reply to this message
Author: plug's chit-chat list
Date:  
To: Philippine Linux Users' Group Miscellany Mailing List, ILUG Mailing List, UP Manila CS 127-128 Mailing List, Makati Aikido Club Mailing List, Aikido Philippines Mailing List
CC: 
Subject: [plug-misc] Fete de la Musique 2004 (Final Schedule)
Hi everyone,

I'm passing this on for a friend. It sounds like a really cool gig. I'll
be checking it out to have some tiring weekend fun. Hahaha. :)

--> Jijo

----- Forwarded message from Paola Francisco <choclatemint@???> -----

FETE DE LA MUSIQUE 2004
NO BOUNDARIES

10 simultaneous concerts featuring over 120 of the
finest pinoy musical acts

June 19, Saturday
Eastwood City, Libis, Q.C.
Admission is F R E E ! ! !

Here's the FINAL AND OFFICIAL complete sked
arranged by production manager Ricci Fedelino.
Seeya all there!!!


MAIN STAGE at CENTRAL PLAZA
Butong Pakwan 5:00-5:30
K-Honistas 5:30-6:00
Pinikpikan 6:00-6:30
Escola Brasileira de Capoeira 6:30-7:00

Butong Pakwan 7:00-7:30
Sing India 7:30-8:00
Kadangyan 8:00-8:30
La Batterie 8:30-8:45
Escola Brasileira de Capoeira
Pinikpikan/K-hon
ALL
OPENING (Cynthia) 8:45 - 9:00
Cynthia Alexander 9:00 - 9:30

Makiling Ensemble 9:35-10:05
break 10:05-10:15
Radio Active Sago Project 10:15-10:40
Salindiwa 10:45-11:10
break 11:10-11:20
Rannie Raymundo & Syzygy 11:20-11:50
Wunjo 11:55-12:20
Loquy 12:25-12:50
Brass Munkeys 12:55-1:20
break 1:25-1:35
Brownbeat 1:35-2:05
Bayang Barrios 2:10 - 2:40
Pinikpikan 2:45-3:15
CLOSING (Pinikpikan) 3:15 - 3:30

REGGAE/SKA at VIA MARE
Coffee Break Island 9:00-9:30
Homegrown 9:40-10:10
break 10:10-10:25
Hemp Republic 10:25-10:55
Neighbors 11:05-11:35
break 11:35-11:50
Jeepney Joyride 11:50-12:20
La Cucarasta 12:30-1:00
break 1:00-1:10
Reggae Mistress 1:10-1:55
Tropical Depression 2:00-2:45

ROCK at D PARKING LOT (near McDo)
Monsterbot 4:00-4:20
Boldstar 4:20-4:35
Grass 4:35-4:50
Severo 4:50-5:05
13 Needles 5:05-5:20
Olympic Smoker 5:20-5:35
Weedisneys 5:35-5:50
Ciudad 5:50-6:05
Southern Grass 6:05-6:20
Hellbender 6:20-6:35
Mayonnaise 6:35-6:50
Happy Meals 6:50-7:05
Boy Elroy 7:05-7:20
Monkey Spank 7:20-7:35
Kjwan 7:35-7:50
Greyhoundz 7:50-8:10
Chicosci 8:10-8:30
OPENING (MAIN STAGE) 8:45 - 9:00
The Dawn 9:00-9:20
Dicta License 9:20-9:40
The Mongols 9:40-10:00
Twisted Halo 10:00-10:20
break 10:20-10:30
6 Cycle Mind 10:30-10:50
Itchyworms 10:50-11:10
Rivermaya 11:10-11:30
Bamboo 11:30-11:50
break 11:50-12:00
The Late Isabel 12:00-12:20
Stonefree 12:20-12:40
Kapatid 12:40-1:00
break 1:00-1:10
Imago 1:10-1:30
Nuncyspungen 1:30-1:50
Sugarfree 1:50-2:10
Cambio 2:10-2:30
Sandwich 2:30-2:50

JAZZ at CITYWALK 2
Jazz Friends 9:00-9:40
H3O 9:45-10:15
Blue Echoes 10:20-10:50
break 10:55-11:05
Quail Quartet 11:05-11:35
Sound 11:40-12:10
Wahijuara 12:15-12:45
break 12:45-12:55
Affinity 12:55-1:35
Mother Earth 1:40-2:20
Buhay 2:25-3:15

BLUES at AMOEBA
Bluesviminda 9:00-9:45
Mr. Crayon 9:50-10:20
Snakecharmer 10:25-10:55
break 10:55-11:05
Kharma 11:05-11:50
Freeway Jam 11:55-12:25
Blue Jean Junkies 12:30-1:15
break 1:15-1:25
SPY 1:25-2:00
Huka 2:15 - 3:00

ALTERNATIVE at CYBERMALL
Mojofly 9:00-9:20
Nityalila 9:20-9:40
Sundownmuse 9:40-10:00
break 10:00-10:10
Pinwheel 10:10-10:30
Coffee Shop Conspiracies 10:30-10:50
The Brockas 10:50-11:10
Playphonics 11:10-11:30
Bridge 11:30-11:50
break 11:50-12:00
SpongeCola 12:00-12:20
Nancy Drool 12:20-12:40
Paramita 12:40-1:00
Narda 1:00-1:20
break 1:20-1:30
Zarah Smith 1:30-1:50
Session Road 1:50-2:10
Kitchie Nadal 2:10-2:30
Moonstar 88 2:30-2:50
Barbie's Cradle 2:50-3:10

LOUNGE at EL BOTIN
Anya 9:00 -9:45
break 9:45 -10:00
Mozzie 10:00-10:45
break 10:45-11:00
Mishka 11:00-11:45
break 11:45-12:00
Cooky Chua 12:00-12:45
break 12:45-1:00
Lynn Sherman 1:00-1:45

HIPHOP at BASEMENT
Syke 9:45-10:05
Jocelyn 10:05-10:25
Pikaso 10:25-10:45
Dice & K9 10:45-11:15
Ill-J 11:15-11:30
7 Shots 11:30-12:00
Rocky Rock 12:00-3:00

ELECTRONICA at BIG KAHUNA
Daydream Cycle 4:30-5:10
Bagetsafonic 5:10-5:50
Neon8 5:50-6:30
Brian Cua 6:30-7:10
Mic Freak 7:10-7:50
Trip M 7:50-8:30
OPENING (MAIN STAGE) 8:45 - 9:00
Squid9 9:00-9:40
Wolfmann 9:40-10:20
Rubber Inc 10:20-11:00
Silverfilter 11:00-11:40
Morse 11:40-12:20
Drip 12:20-1:00
Dayuhan 1:00-1:40
Clone 1:40-2:20
Flow44 2:20-3:00

the fete is co-organized by alliance francaise de
manille and dovetail solutions

----- End forwarded message -----

--
Federico Sevilla III : jijo.free.net.ph : When we speak of free software
GNU/Linux Specialist : GnuPG 0x93B746BE : we refer to freedom, not price.
_______________________________________________
plug-misc mailing list
http://lists.q-linux.com/mailman/listinfo/plug-misc